Pēc trauku mazgāšanas, gan ar rokām, gan trauku mazgājamā mašīnā, uz glāzēm bieži vien paliek nevēlami ūdens traipi.
Šie traipi ne vien izskatās neglīti, bet var arī apgrūtināt redzēt dzēriena saturu. Turklāt laika gaitā vecie trauki zaudē savu sākotnējo spīdumu un caurspīdīgumu, kļūstot blāvi un netīri.
Lai gan varētu šķist, ka šīs problēmas atrisināšanai nepieciešami speciāli tīrīšanas līdzekļi vai dārgas ierīces, patiesībā daudzas reizes pietiek ar vienkāršiem improvizētiem līdzekļiem, kas atrodami katrā virtuvē.
Lūk, daži padomi, kā atbrīvoties no ūdens traipiem un atjaunot spīdumu glāzēm:
Etiķis: Šis universālais tīrīšanas līdzeklis ir lielisks palīgs cīņā pret ūdens traipiem. Pievienojiet pāris ēdamkarotes etiķa ūdenim, kurā skalojat glāzes, un noskalojiet tās ar tīru ūdeni.
Etiķa skābe palīdzēs izšķīdināt minerālvielas no ūdens, kas izraisa traipu veidošanos.
Citronu sula: Citronskābe ir vēl viens efektīvs līdzeklis pret ūdens traipiem. Izspiediet citrona sulu ūdenī un iemērciet tajā glāzes uz dažām minūtēm.
Pēc tam noskalojiet tās ar tīru ūdeni. Citronu sula ne vien palīdzēs noņemt traipus, bet piešķirs glāzēm arī patīkamu citrusaugļu aromātu.
Sodu: Šis abrazīvais līdzeklis var palīdzēt noņemt spītīgus ūdens traipus un atjaunot glāžu spīdumu. Izveidojiet pastu no sodas un ūdens, un ar to viegli berzējiet traipus.
Pēc tam noskalojiet glāzes ar tīru ūdeni. Svarīgi atzīmēt, ka soda var nedaudz saskrāpēt glāzes virsmu, tāpēc to ieteicams lietot piesardzīgi un tikai uz spītīgiem traipiem.
Kafija: Pārsteidzoši, bet kafijas biezumi var palīdzēt atjaunot blāvu glāžu spīdumu. Uzklājiet kafijas biezumus uz mitras lupatiņas un ar to berzējiet glāzes.
Pēc tam noskalojiet tās ar tīru ūdeni. Kafija satur dabīgas eļļas, kas piešķirs glāzēm mirdzumu.
Zobpasta: Zobpasta abrazīvās īpašības var palīdzēt noņemt sīkus skrāpējumus un traipus no glāzēm. Uzklājiet nedaudz zobpastas uz mitras lupatiņas un ar to viegli berzējiet skarto virsmu.
Pēc tam noskalojiet glāzes ar tīru ūdeni. Izvairieties no abrazīvu zobu pastu lietošanas, jo tās var saskrāpēt glāzes virsmu.
Papildus iepriekš minētajiem padomiem ir svarīgi ievērot arī šādus ieteikumus:
Izmantojiet mīkstu ūdeni: Cietais ūdens satur daudz minerālvielu, kas var veicināt ūdens traipu veidošanos. Ja iespējams, izmantojiet mīkstu ūdeni glāžu mazgāšanai.
Nosusiniet glāzes tūlīt pēc mazgāšanas: Neļaujiet glāzēm gaisā nožūt, jo tas var veicināt ūdens traipu veidošanos. Pēc mazgāšanas nosusiniet tās ar tīru dvieli.
Izvairieties no pārmērīgas trauku mazgājamās mašīnas lietošanas: Trauku mazgājamās mašīnas augstā temperatūra un ķimikālijas var laika gaitā nopostīt glāzes virsmu, padarot tās blāvas un necaurspīdīgas.
Ja iespējams, mazgājiet glāzes ar rokām, izmantojot maigu ziepjūdeni.
Izmantojiet atbilstošu trauku mazgājamās mašīnas ciklu: Ja tomēr izvēlaties mazgāt glāzes trauku mazgājamā mašīnā, izvēlieties ciklu ar zemāku temperatūru un maigāku mazgāšanas režīmu.
Nelietojiet agresīvus tīrīšanas līdzekļus: Izvairieties no abrazīviem tīrīšanas līdzekļiem un skarbajiem ķimikālijiem, jo tie var sabojāt glāzes virsmu.
Regulāri kopjiet glāzes: Lai saglabātu glāžu spīdumu un caurspīdīgumu, regulāri tās pulējiet ar mīkstu drānu. Varat izmantot arī speciālu glāžu pulēšanas līdzekli.
Ievērojot šos vienkāršos padomus, jūs varēsiet ilgāk baudīt skaistas, dzidras un spīdīgas glāzes. Atcerieties, ka rūpīga kopšana palīdzēs saglabāt jūsu trauku skaistumu un kalpošanas laiku.